| yonutz6399 a întrebat:

Am un laptop cu Intel Pentium(R) Dual-Core CPU T4400 2.2 Ghz, Ram 4(3 utilizabili), sistem de operare Windows 7 32-bits, placa video NVIDIA GeForce 310M.

Ar merge un joc cu necesitati tehnice(minime): Windows 7/8 64-bit, Intel Core 2 Duo @ 3.0 GHz, NVIDIA 8800GT or AMD/ATI Radeon HD 5750.

Va rula? Sau daca nu, ar fi o diferenta mare ca sa merite sa il cumpar(jocul) si sa se blocheze?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Va rula dar vei avea lag. Nu te vei putea juca si iti va veni sa arunci computerul.
Dual core= un nucleu fizic si unul virtual.
core 2 duo= 2 nuclee fizice si 2 virtuale.
Deci este dublu.

| Fanu23 a răspuns:

Uita-te aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri aici poti vedea ce joc vrei tu si iti arata daca iti merge sau nu :D

| DavidMihai a răspuns:

Salut. Încearcă site-ul ăsta: http://www.systemrequirementslab.com Îţi alegi jocul dorit şi o să-ţi ceară permisiunea ca site-ul să extragă detalii despre PC-ul tău. Pe urmă îţi va afişa cerinţele minime şi recomandate ale jocului respectiv. El automat îţi va arăta dacă PC-ul tău suportă jocul respectiv. Baftă.;)