| InFiNiTi13 a întrebat:

Salut am un laptop cu urmatoarele specificatii:
Procesor:Intel Pentium Dual-core t4200 2.00 ghz
Ram : 4gb
placa video:ATI mobility radeon hd 4330
Intrebarea mea este daca pot juca cu configuratia aceasta naruto shippuden ultimate ninja storm 3 care are configuratia la minimum :
Minimum:
OS: Windows XP, Vista, Seven, 8
Processor: 2Ghz Dual Core or AMD equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 512MB video cards Pixel Shader 4.0 (Geforce 8xxx-ATI HD2xxx)
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 8 GB available space
Sound Card: DirectX 9 sound device

1 răspuns:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Nu prea cred ca o sa-ti mearga, dar daca-ti merge o sa ai putin lag pentru ca ai placa video integrata in laptop. De obicei placile video integrate nu sunt facute pentru jocuri (bine, in afara de celel de la Alienware, etc).
Dar ai putea sa incerci. Eu zic ca o sa ai un 15-20FPS in joc.

O zi buna,
-Helper69.