| PurpleKusH a întrebat:

am un pc pe windows xp profesional 2002 service pack 3
cu procesor Intel celeron E3300 @ 2.50 Ghz si placa video radeon x 1650 series de 512 mb si 2 gb of ram si am cateva jocuri noi pe care as dori sa le joc dar cand le-am descarcat unele dintre ele nici nu ruleaza imi da direct o eroare sau si cele care merg ruleaza destul de gru de exemplu unul dintre jocuri are cerinta minima de sistem

OS: Windows XP, Vista, Seven, 8
Processor: 2Ghz Dual Core or AMD equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 512MB video cards Pixel Shader 4.0 (Geforce 8xxx-ATI HD2xxx)
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 8 GB available space
Sound Card: DirectX 9 sound device

si nu imi ruleaza am incercat cu swift shader dar merge mai greu dar merge pana la un punct cand se incarca apoi ma scoate stiti si alte programe ceva de optimizare a pc-ului sau vreun fel de program/soft care imi permite sa joc jocul respectiv
?

multumesc dau funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sorry,procesorul e slab.Un pc cu Celeron am si eu si zace prafuit.Nu pot juca mai nimic cu el.cauta un Intel chiar mic de 1, 70 si iti va rula jocurile. Celeronul este pentru birou, acte etc.

| Dvmasster1 a răspuns:

Degeaba, procesorul e prea slab si de RAM ce sa mai zic. Iar placa aia, meh, nu duce mult. Tu ai PC office, nu te astepta la FPS mare sau sa-ti mearga jocurile mai noi.