| xdpicolino9495 a întrebat:

Am un laptop Dell precison m6400
configuratie:
Procesor: 3, 07GHz Intel core extrme x9100
Ram: 4GB
placa video: 2gb (nu-mi ia din ram )
HDD: 250 GB
32-bit windows 7
Problema: laptopul merge ff bine, dar are o mica/mare problema...cand vreau sa ma joc si eu un joc (Ex: metin2, minecraft, NFS MW) si am laptopul la incarcat se inchide ecranul si trebuie sa ii dau restart. Cand laptopul nu este la incarcat nu se intampla absolut nimic pot sa ma joc cat ma tine bateria, cum conectez cablul mai ma joc 5 min si se inchide ecranul.
de ce se intampla asta?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Propun o reinstalare de windows. DAca nici asta nu merge... atnci inseamna ca ee ceva de la Harware. (Placa video Procesor)

| xdpicolino9495 explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Am instalat windows-ul acum 2 zile...

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru xdpicolino9495):

Atunci daca mai ai garantie poti sa incerci sa il duci. Daca nu, dul la un service. Posibil HDD sa fie bulit sau procesorul de aceea se stinge. Placa video nu ar trebui sa aiba de a face cu asta pentru ca ar fi trebuit sa reactioneze altfel.

| xdpicolino9495 explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Garantie nu mai am...dar cineva mi-a spus ca fluctueaza incarcatorul.

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru xdpicolino9495):

Gandestet-te ca este iilogig, s-ar arde bateria sau vreo componenta, laptopurile sunt sensibile sad