| Alexandrutu19930 a întrebat:

Salut, am un laptop gaming cu placă video dedicată de 4 gb, este posibilă înlocuirea cu una de 6 gb sau 8?

4 răspunsuri:
| User0987654321 a răspuns:

Salut, de obicei nu se poate schimba placa video, din cauza ca este "lipita" de placa de baza, fiind necesara schimbarea cu tot cu placa video, dar daca spui ca este de gaming, ar exista posibilitatea sa se poata scoate de pe placa de baza. Ce model este laptopul, si o sa iti spun exact?

| User0987654321 a răspuns (pentru User0987654321):

"fiind necesara schimbarea cu tot cu placa DE BAZA* scuze-ma!

| Alexandrutu19930 explică (pentru User0987654321):

Victus, la specificații are procedor grafic integrat, placă video Nvidia GeForce rtx 3050 tip placă video dedicață

| User0987654321 a răspuns:

Iarta-ma pentru greseala pe care am scris-o mai sus... Am confundat dedicata cu integrata. Da, se poate inlocui. Iarta-ma pentru informatii eronate.