| mafiot1 a întrebat:

Salut.Da ca vreau sa imi cumpar un laptop de Gaming cu I5 cu placa video integrata si vreau sa schimb pe viitor placa video se poate sau ca sa schimb placa video trebuie una dedicata?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu se schimba placa video ca nu e pc.

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu vei găsi așa un laptop.
Laptopurile la care poți schimba placa video sunt cu slot MxM.
Doar SH să cumperi un laptop fără placă video (dar placa de bază să suporte plăci video MxM) dar și așa sunt destul de scumpe aceste plăci video.
Cel mai bine cumperi de acum un laptop cu minim GTX 1050 TI și 4 ani nu mai ai probleme (dar va trebui să reduci setările grafice destul de mult după 2 ani).