| Costela_Neagu_1982 a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion 15-P010SQ, AMD Quad-Core!

Eu am urmatoarele specificati : Procesor - AMD Quad-Core, Model A10-5745M.

Frecventa procesorului : 2100

Turbo boost : 2900

RAM : 12 GB, frecventa 1333 MHz

Procesor grafic integrat : AMD RADEON HD 8610G

HardDisk : 1 TB

Placa Video : AMD Radeon R7 M260 2GB DEDICATA

Si aș vrea sa inlocuiesc acest procesor, aveți ceva idei cu ce procesor sa il schimb, laptop-ul merge bine dar cred ca acest procesor imi scade FPS-urile in jocuri.

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Daca vrei sa pui procesor de PC sa stii ca nu se potriveste. Doar daca ai un alt laptop si vrei sa inlocuiesti nu e 100% ca se potriveste dar poti incerca si doar AMD o sa iti mearga