| Calugarul2752 a întrebat:

Salut, am un laptop Laptop ASUS X553MA-XX490D.
Specificații 8 GB RAM 1.60 ghz și cu turbo boost 2.60 ghz, dar cu toate astea in jocuri am foarte puține fps-uri și nu știu de ce. Adică să zice in Minecraft am 15/20 fps.
Oare nu știți de la ce e și cum pot sa rezolv problema asta?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca ce ai tu e un laptop slab. Nu are placa dedicata, dar procesorul e pentru sarcini simple.

| BlaDe12345 a răspuns:

Este posibil ca laptop-ul tau sa nu aiba placa video si sa se bazeze doar pe procesor iar in cazul asta nu ai ce face. Oricum din ce spui tu cu acei 8GB RAM si procesor 1. 60GHz nu pare sa aiba placa video ci sa fie un laptop de birou. Seriale, filme, YouTube, lucruri marunte.
Ai nevoie de un upgrade, un laptop nou.