| cristimaz a întrebat:

Salut, am un laptop zic eu destul de bun sa ducă niște nume mari din categoria jocuri, e compus din : i7 7th generation, un gtx 1050 4 gb, un hard de 1 Terra și un ssd de 125. Cu toate asta ce am instalat FIFA 18 și nu imi merge, îmi da o eroare in care îmi zice ca (The video card has occurred, ori ca nu sunt la zi cu driverul ) și acum nici nu mai pot sa intru in maniu la placa video, la fel îmi da o eroare.
Unde poate sa fie problema?

Apropo, jocul e original și cu, câteva ore înainte am instalat overwatch și mergea mai mult ca perfect, acum nu mai pot sa mai joc nimic, intru in overwatch și se mișcă in poze, înainte sa instalez FIFA toate erau bune

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut.

E un laptop super de gaming, încep cu problema de "mişcat în poze", de cât timp îl ai? ştii că dacă laptopul stă pe suprafeţe gen pat, birou, etc, se duce uşor uşor? sper că ai folosit un cooler de gaming la el big grin

Iar problema cu placa, trebuie update la placa video, să fie ultima versiune. am păţit şi eu asta cu placa.

Sper că te-am ajutat.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Pai ai probleme cu placa video dezinstaleaza toate driverele vezi cum se comporta jocul daca tot la fel instlezale din nou si verifica iar si daca nu poti ajunge in meniu sa instalez driverele vezi ca sunt o gramada de aplicati daca tot la fel face dul la service