| Bossu_Alex_1995 a întrebat:

Salut am un pc bunicel doar ca as vrea sa ii schimb placa video socketu e 775 si am o placa video nividia geforce 9600gso si vreau sa ii pun nividia 730 ar merge?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu merita sa iei gt 730 deoarece diferenta de performanta dintre cele doua este prea mica. Mai bine mai strangi bani si cumperi o placa GT 750 TI sau mai buna. Daca vrei sa salvezi niste bani, poti incerca sa cauti placi video second hand care inca mai au garantie aici http://forum.computergames.ro/......-baza.html

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Socket-ul este locul in care se pune procesorul. Ce legatura are cu slotul PCI-e unde se pune placa video? Da. Merge!