| samsung12345 a întrebat:

Salut

am un pc cu urmatoarea configuratie:

3gb ram ddr2

hard disk 150 gb sata

placa video Asus nVIDIA geforce 210 silent direct x 10.1

procesor dual core e2160 1.80 ghz

am windows xp, ar avea rost sa imi bag windows 7?
si daca ar fi win 7 pe 32 bit sau pe 64?

o sa am probleme la jocuri? sau o sa imi mearga mai bine?

windows xp suporta pana la direct x 9!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagati windows 7 ultimate 32 biti va merge foarte bine

3 răspunsuri:
| DjDOCALyN a răspuns:

Ce raspunsuri pe aici! Man asculta-ma pe mine! TOATE JOCURILE, PROGRAMELE sunt compatibile cu XP. Eu mi-am cumparat un laptop nou Asus F55v ca sa iti faci o idee si are winwows 8, o mare porcarie de windows. Daca iti bagi windows 7 o sa iti ingreuneze multe(adica mananca mult din rami, placa video, procesor) Ai fix 3 gb de rami. cat suporta xp! Eu joc Gta IV pe calculatorul de masa cu win xp care are ce ai si tu la al tau.Imi merge bestial(nu se blocheaza) aaa si inca ceva, daca cineva se contrazice cu mine sa intrebe si ei pe cineva mai experimentat daca stiu macar de ce windows 7 si 8 inca mai sunt pe piata! Trebuiau scoase de mult.Deci bagati xp ca nu o sa ai problemewinking. funda?

| nuckleu a răspuns:

Puneti windows 7 home premium 6 bit, nu vei avea probleme cu jocurile
si Da, merita sa iti pui w 7, xp e vechi deja.

| samsung12345 explică:

Mai astept niste pareri. si saptamana viitoare mai vreau sa imi bag un gb de rami adica total 4 gb rami...