| Georgel1234 a întrebat:

Salut
Am un Pc(mai vechi) Dell Inspiron 531(1gb ram/Nividia GeForce 6150SE nForce 430/AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+2. 1GHz)detalii gasiti si pe wiki(https://en.wikipedia.org/wiki/Dell_Inspiron#Inspiron_531 .2F531s)si vreau sa ii aduc niste imbunatatiri cum ar fi ram si placa video.Are 4 sloturi de ram si cred ca merge cate 1 gb ddr2 per slot. Vreau sa ii iau si o placa video dar nu stiu care ar fi compatibila.
Va rog sa imi spuneti ce placa video ar fi compatibila pentru a putea juca jocuri gen lol sau fifa16(sau daca se poate) si daca placa video si 4gb la Ram ar fi suficient sau mai trebuie schimbat si altceva.

8 răspunsuri:
| Georgel1234 explică (pentru TheNexus):

M-ar interesa mai mult compatibilitatea placi video la placa de baza si daca sunt de ajuns rami si placa video pentru fifa/pes2016 respectiv lol
nu am un asemenea buget pentru a lua ce mi-ati recomandat

| Georgel1234 explică (pentru TheNexus):

Nu am un asemenea buget
m-ar interesa o placa video compatibila cu placa de baza de la pc (pentru a rula jocuri de genul fifa/lol) sau care este placa video maxima suportata de placa de baza respectiv daca sunt de ajuns 4gb ram si placa video recomandata pentru a putea rula asemenea jocuri

| CPAElites a răspuns (pentru Georgel1234):

Pai spune ce buget ai...

| Georgel1234 explică (pentru CPAElites):

Vreau sa iau de pe okazi memoria ram(3 in total m-ar costa maxim 60 lei)si as vrea tot de acolo sa iau o placa video pana in 150 lei.

| Georgel1234 explică (pentru CPAElites):

Vreau sa iau de pe okazii(3 placi de ram ma costa maxim 60 lei)iar placa video ar vrea tot de acolo daca aveti recomandari pana in 150 lei

| TheNexus a răspuns:

Nu o sa gasesti o placa video buna la 150 lei.

| Georgel1234 explică (pentru TheNexus):

Pai si la cat as gasi ca sa fie compatibila...compatibilitatea m-ar interesa ca poate mai adauga peste 1-2 luni niste bani si iau ramul acum si placa video mai incolo dar nu stiu care ar fi compatibila asta m-ar interesa in principal
asta as vrea sa mi se explice compatibilitatea cum stiu ca e compatibila