| djkeyn a întrebat:

Am un procesot Intel Pentium 4 de 3.60 GHz(3600)
L.am schimbat recent cel vechi era de 2.60 GHz la fel si coolerul si sursa sunt schimbate recent. Si temperatura imi variaza intre 58 - 66 Grade Celsius este normal? La cel vehci aveam temperatura de 45 - max 50. Exista posibilitatea ca temperatura sa creasca in functie de marimea procesorului? Multumesc. Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| CryFar a răspuns:

Daca ai facut overclock normal ca creste temperatura.sau daca nu ai facut scoate cooleru'l stergel de praf ca poate nu se mai invarte cum trebuie,, ai grija la temperatura aia se arde procesoru sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu creste in functie de procesor e coolerul prost sau pasta termica uzata.

| djkeyn explică:

@ dadonexus : coolerul e nou si este foarte bun mi la recomandat un specialist si pasta terica este schimbat acum 2 zile de cand am pus procesorul.
@ CryFar eu nu am facut overclock nic nu prea stiu ce inseamna am habar dar nu prea poate baiatul la care l.am dus in caz ca a facut ce trebuie sa fac?