| djt3bi a întrebat:

Recent mi-am schimbat procesorul, nu stiu de ce coolerul este turat la o viteza mare si scoate un zgomot iritant desi temperatura procesorului este foarte ok intre 30 - 40 grade si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa gasesti un cooler identic pe undeva. Daca merge la fel inseamna ca ori s-a stricat lagarul cooler-ului ori s-a dus senzorul de pe placa de baza.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai pus pasta termica intre procesor si radiator?

| djt3bi explică (pentru Salontanul):

Da, suficienta nici prea mult nici prea putin

| Salontanul a răspuns (pentru djt3bi):

Incearca sa gasesti un cooler identic pe undeva. Daca merge la fel inseamna ca ori s-a stricat lagarul cooler-ului ori s-a dus senzorul de pe placa de baza.