| bazinga431 a întrebat:

Salut,am un xbox 360 arcade si vreau sa il conectez la monitor,si la boxe. Am cablurile necesare ( cablul hd-vga si jack splitter ),din ce am citit pe net, trebuie sa conectez cele 2 cabluri pentru sunet din cablul hd-vga in jack splitter, iar dupa jack splitterul sa il bag in slot`ul pentru microfon din pc.Am facut toate astea, insa tot nu am sunet.Am intrat si in setari, microfonul nu e pe mute si e dat la volum maxim. Va rog daca stie cineva cum pot rezolva sa dea reply.Multumesc.

3 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Mestere, cand conectezi cablul ala al lui pentru afisare pe monitor hdmi/rgb, automat ai si sunet. Sunetul se aude pe televizor, daca vrei sa ai sunet la boxe, conectezi boxele la televizor. La monitor poti doar cu cablurile pe care deja le ai si cablul de sunet il bagi in XBOX nu in PC, ca XBOX-ul produce sunet. Xbox nu are jack pentru sunet. Ai casti wireless pentru asta. Daca nu ai intrare audio la monitor nu ai ce-i face happy Bafta.

| bazinga431 explică (pentru Trynda):

Nu ai inteles, eu nu vreau sa il conectez la Televizor. Vreau sa il conectez la monitor.

| Trynda a răspuns (pentru bazinga431):

Da ma, da. mai citeste o data ultima parte. Daca nu ai mufa audio la monitor, nu are cum sa se auda. happy