| patricia1999 a întrebat:

Salut! Am vazut mai multe intrebari pe TPU legate de Metin 2. Mi-ar putea explica cineva despre ce este vorba si in ce consta acest joc? Sunt foarte curioasa! Va multumesc.

Funda!

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Ei bine metin2 e un joc MMORG(multipalyer)... Uite povestea:
In vremuri străvechi răsuflarea Zeului Dragon veghea asupra regatelor Shinsoo, Chunjo şi Jinno. Dar aceasta lume fascinanta a magiei se afla în fata unui pericol imens: Impactul Pietrelor Metin care au cauzat haos şi distrugere pe continent şi intre locuitori. Au izbucnit războaie intre continente, animalele sălbatice s-au transformat în bestii terifiante. Lupta împotriva influentei negative a Pietrelor Metin în postura unui aliat al Zeului Dragon. Aduna-ţi toate puterile şi armele pentru a salva regatul.

Dar eu zic sa nu te apuci, creeaza dependenta...si iti strica viata...

8 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Deci Metin... e o prostie care a devenit cunoscuta datorita tocilarilor fara o ocupatie si fara o viata sociala. Sincer, regret ca am fost si eu una dintre ei, ce bine ca m-am lasat...

| Shado15 a răspuns:

Nu te apuca., ca iti pierzi viata degeabatonguewinking

| patricia1999 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, mi-au fost de mare ajutor!

| DidiLovesYou a răspuns:

Metin2... e un joc foarte dragut^^
E adevart, creeaza dependenta ca orice alt joc daca nu stii sa joci cu masura si @LoveBud... tin sa te anunt ca nu sunt nici tocilara si am si o viata sociala.Probabil cine stie tu ai ajuns sa ii cunosti pe toti cei care joaca metin si ai vazut ca toti sunt la fel, de curiozitate...cam cat timp ai jucat metin? Si ce metin?thinking

| Jollie a răspuns:

In acest joc, iti creezi un caracter, faci diferite misiuni ca sa faci lvl si bani, omori animale, iti cumperi arme si armuri. si altele. Eu zic sa incerci este destul de interesant :D
Incearca : http://www.metin2.ro/

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Jollie):

Tu cate ore pe zi joci metin amice?happy

| Jollie a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Am jucat inainte, acum nu mai joc. tongue