| readdevil a întrebat:

Am windows 7 32bti. Vreau sa reinstalez windu (tot 7 x86)
Si ma intrebam e mai ok daca imi fac o singura partitie. Stiu ca e nasol cu una dar nu e o problema pentru ca am backup pe un alt hdd. deci, vreau sa stiu daca va merge mai rapid si cat de rapid. Rapid in sensul daca se misca mai bine sau daca pot copia mai rapid. in general vorbind. funda

Răspuns Câştigător
| amPH a răspuns:

Nu. Cel mai bine faci doua partitii. Una in care ai sa ai Windows-ul si toate programele necesare. Iar in cealalta muzica, jocuri, filme si tot ce vrei tu!

| readdevil explică (pentru amPH):

Ok.Dar am vreun avantaj daca fac asta? Ma gandeam: daca pun 2 HDD(master si slave) mi se misca ca in C*R de aia ma bate gandul sa fac asta. In prezent am 2partiti si mi se misca OK dar ma intrebam daca am vreun avantaj. Raspunde la intrebarea asta si dau funda happy

| amPH a răspuns (pentru readdevil):

Singurul avantaj este atunci cand apare o problema la Windows, partitia cu sistemul de operare putand fi formatata fara a afecta celelalte date pe care le ai...