| MachineGame a întrebat:

am un laptop Acer Ferrari One 200 si are o singura partitie ( C ) si are 250 GB, eu vreau sa reinstalez Windowsul, si din cate am citit eu pe el si despre el, este ca trebuie sa fac o copie de rezerva la windows ( backup ). Problema este ca nu merge pe stick si laptopul nu are Dvd writter...Are ceva daca il reinstalez fara backup? Daca reformatez partitia ce se intampla?

7 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Se sterg toate datele din el, de ce nu incerci sa mai faci o partitie unde sa bagi ce vrei sa salvezi?

| lpavel a răspuns:

Trebuie sa instalezi fara sa reformatezi daca vrei sa nu iti stearga drivere-le si numai stiu ce dar daca ai drivere-le pe un stick iti recomand sa reformatezi si sa imparti HDD in 2. Bafta!

| suffarstar a răspuns (pentru lpavel):

Ceea ce spui tu se numeste upgrade!

| lpavel a răspuns (pentru suffarstar):

Bravo! Se vede ca sti ceva laughing)))

| suffarstar a răspuns (pentru lpavel):

Thanks man astea's chestii generale

| suffarstar a răspuns:

Salut!
1.Cel mai bine e sa instalezi win cu un dwd portabil, dar poti si cu o memorie flash, dar ca e putin mai complicat.
2.sugerat e sa sterrgi absolut tot, aia nu mai e instalare.
3.trebbuie s faci 2 partitii
4.nu e musai sa faci un backup dar e bine in cazul in care ai pierdut documente importante, fie ca le-ai sters din greseala sau ca au fost atinse de un virus.

| shannygelu a răspuns:

Creezi 2 partitii instalezi cu dvd extern dar sa ai driverele toate ca ramai fara sunet sau fara driver la placa video si nu o sa ti mearga bine