| tibi88 a întrebat:

Salut, am windows 7x64 pe un laptop care are 4 gb rami, 1gb placa video dedicata, procesor intel pentinum de 4ghz dar tot nu-mi merg jocuri cum ar fi pes 2011, call of duty black ops etc.Stie cineva care e problema?

2 răspunsuri:
| Revolutionn1 a răspuns:

Da probelma este la 7x64 deoarece nu este stralucit.multe jocuri si programe nu o sa iti mearga asa este facut el. bagati 7x32 sau incearca sa dai la proprietati la compatibility si sa rulezi jocu pe un alt windows de acolo.

| bboyHackets a răspuns:

Multe jocuri sau programe nu merg bine pe 64 biti, mai bine instaleaza-ti un windows pe 86 ( adica 32 )si pentru jocuri iti recomand windows vista, daca vrei detalii tehnice id mess: dj_bica sau skype: Dj-Bica