| Nexon a întrebat:

As dori sa ma apuc de jocul minecraft online! Pentru inceput as vrea un link de unde sa-l downloadez ( sa fie romanesc daca se poate) si un mic tutorial cu ce trebuie sa fac in joc. Funda pentru cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| AnToNiO12o a răspuns:

Daca nu vrei sa-l cumperi il descarci de aici: http://minecraftspdownload.org/
In joc, trebuie sa supravietuiesti. Adica strangi lemn, iti faci un tarnacop minezi iti fac casa armura te lupti cu multi zombii skeleti paianjeni si chiar un dragon la finalul jocului! Dar pentru a ajunge la dragon trebuie sa gasesti acel stronghold si sa activezi portalul. Sa nu uitam de portalul spre iad! Se face din obsidian, care il minezi cu un tarnacop de diamant [ este cel mai bun uite cum sta treaba cu resursele: unelte din lemn -> piatra -> fier -> diamond ] si il gasesti daca lava se intalneste cu apa si sa te uiti pe youtube cum sa-l construiesti. Daca gasesti un smarald sa nu incerci sa faci armura sau unelte din el. Il poti folosi pentru trade cu NPC villagers. O sa gasesti mai multe sate pe mapa :D Trebuie sa stii toate retetele pentru crafting. Te poti uita pe http://www.minecraft-crafting.net/ pana te inveti :)

| Rafy_Breier_1996 a răspuns:

La inceput trebuie sa sugi singur p*** funda

| Anonim12456 a răspuns:

Cauta pe google "Minecraft 1.5.2 TeamXtreme". Este un joc pentru a face constructii, portale, pentru a suptavietui, este super.