| Robotzzzi a întrebat:

Salut.As dori sa-mi achizitionez un Xbox 360. As dori sa-l modez pentru ca jocurile is cam scumpe si nu-mi permit.Am inteles ca daca il modez nu mai pot sa ma joc online adica iau ban pe consola este adevarat? Nu se poate moda si sa pot sa joc in continuare in retea?
Care va pricepeti va rog frumos sa ma ajutati.
Dau funda.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| AlexShadow26 a răspuns:

Pai da si nu sunt 2 feluri prin care poti moda un Xbox il poti moda cu lt 3.0 cu el poti sa bagi jocurile pe cd-uri de 8 gb (se folosesc cate 2 cd-uri pe 1 joc pentru ca in general cere mai mult de 8 gb) sau poti moda si sa joci cu stick pui jocul pe stick si joci dar daca modezi asa o sa primesti ban pe live iti sugerez sa modezi lt 3.0 si cumperi tu cd-uri cel mult 18 lei dai pe 2

| Robotzzzi explică:

Inca nu m-am lamurit.
Asa am auzit ca este la ps3 si la xbox daca modezi consola poti sa joci jocurile piratate doar single player iei ban pe live daca o modezi.
Am sa ma interesez la un specialist.

| UtilizatorTpu001 a răspuns:

Salut. Nu are nici o treaba modat-ul cu reteaua. Cine ti-a spus asta sau unde ai citit asta este total gresit. Poti sa joci jocurile in retea indiferent de cum este Xbox-ul modat sau nemodat! Sper ca ti-am fost de ajutor!