| iiiBullbOy a întrebat:

Salut, As putea instala placa de retea si fara CD? Pentru ca l-am pierdut. Windows XP.(Ma refer sa dowloandez de pe net.)si daca da plz link puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Acolo ai si driver la placa de retea (in cd-ul cu drivere).

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placi de retea sunt multe modele si implicit drivere la fel. Nu este un driver universal pentru a-ti rezolva problema.Vezi in -> Device Manager care sunt device-urile neinstalate (au semnul exclamarii pe ele).
Ia-le la rand (daca sunt mai multe) si intra la -> Properties -> Details -> Hardware ID si aici ai un 'cod'/identificator. Codul acela il cauti in Google.

| iiiBullbOy explică (pentru neluL):

Nu la asta ma referea... Daca am CD cu driverele de la pc acolo e si placa de retea daca schimb windousu de ex?

| neluL a răspuns (pentru iiiBullbOy):

DA! Acolo ai si driver la placa de retea (in cd-ul cu drivere).