| Tradare1 a întrebat:

Salut,as vrea din tot sufletul sa imi raspunde-ti cum sa fac sa nu imi mai mearga gta IV sacadat(in reluare),mi-am bagat toate patch-urile,am dat toate setarile pe low,dar tot asa merge,plz ce trebuie sa fac,ce sa instalez ce trebuie sa cumpar,stiu ca am toate componentele din calculator foarte bune, in anul asta l-eam schimabat, RAM 2 GB si restul bune,noi noute, nu sunt nici la mana a doua, va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Site-ul acesta iti spune daca iti merge bine sau nu GTA IV: www.canyourunit.com si daca trece de minim, ia-ti un antivirus bun si fa un scan la PC, daca nu merge nici asa, baga-ti Windows XP sau Vista, pentru ele este facut GTA IV. Daca nu trece de minim, stii ce inseamna asta.

| Tradare1 explică (pentru ZeHelp):

Am antivirus 2013, si acum cate-va saptamani, am avut xp vista, si am bagat windows 7 caci am crezut ca va merge ma bine decat pe xp,dar nici o schimbare,imi place mult de jocul asta, daca ar lua forma umana m-as casatori cu el si m-as juca pana la adanci batraneti, dar nu merge deloc bine, sa le spun parintilor sa imi cumpere Xbox si apoi sa il cumpar iar pentru Xbox, va merge mai bine

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Degeaba ne spui tu noua ca ti-ai cumparat componente noi noute daca acestea nu sunt capabile de a rula acest joc, care dealtfel este destul de pretentios, mai precis care nu poate fi jucat pe orice rastita.Eu am laptopul urmator:Intel core processor i3, placa video nvda geforce de 2gb dedicated vram si 4 gb ram ddr3 memory, pe laptopul acesta mie imi merge gta 4 pe ultra cu setarile.Ps:2 gb nu prea ajung.Totusi incearca sa descarci varianta de gta iv razor 1911-apoi instaleaza-l pe asta si vezi daca merge, ceea ce nu prea cred... FUNDA

| raikidd a răspuns:

Schimbati rezolutia jocului pe 800x600

| Tradare1 explică (pentru raikidd):

Am schmbat-o tot nu merge