| minteuandedouaori a întrebat:

Ce sa imi cumpar la calculator ca jocurile noi s anul mearga sacadat?

5 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Ce ma?

| Andr3yCzz a răspuns:

Placa Video, Ram, Procesor... [ Daca le schimbi pe toate 3 mai bine iti iei PC nouwinking ] Placa Video : Minim 3 GB, RAM: 2-3 GB, Procesor: Min 2. 0 GHZwinking

| Cristea a răspuns:

Depinde...recomandat este sa ai minimum 2 gb ram, dar poate sa fie bine si 4, sa ai un procesor puternic, un dual core de 2. 5 sau mai mare, si o placa video, de preferat 512 ram or 1gb, gen nVidia 9500GT/9800GT sau ati radeon 4650. evident pentru o asemenea configuratie trebuie sa fii destul de larg la buzunarbig grin

| claus a răspuns:

Banuiesc ca ai o rasnita. raspunsul e simplu: schimba rasnita.
ia-ti si tu un dual core, o placa video de macar 256MB, ram de vreo 2Gb macar si un hard peste 80Gb. in rest, baga mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune intai ce configuratie ai la sistem.happy