| lol_6641 a întrebat:

Salut,as vrea sa achizitionez un laptop pana in 1400, maxim 1600 lei care sa poata rula League Of Legends la 30/35 fps pe setari medii iar Counter Strike Global Offensive si Left 4 Dead 2 pe low la 35-40.La filme ma uit foarte rar deci nu ma intereseaza cum ar rula filmele.Nu ma intereseaza daca e mai zgomotos cat timp nu il aud persoanele din alta camera.Sa aiba hard de CEL PUTIN 90GB.Nici dimensiunea laptopului nu ma prea intereseaza doar sa nu fie prea mic. Vreau sa mai specific ca moi vai lucra din cand in cand in abode after effects dar nu va fi nimic extravagant.Un ultim lucru ar fi ca nu ma intereseaza daca este putin mai lent la navigarea pe net sau navigarea in general dar vreau sa mearga bine si sa nu scada de 25 fps in jocurile specificate si sa mearga cat de cat in abode after effects. DAU FUNDA!

10 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DTLQRBBBM/

Are i3, placa video de 2 gb ddr3, memorie de 4 gb 1600 mhz.Iti va merge chiar si cu 150 fps+ lolu sau ce te joci tu.Eu am placa video de 512 mb si imi merge lolu cu 120 fps.Deci la tine nu ar trebui sa fie probleme.Succes!

| Nustiucinece a răspuns:

In bugetul ala nu prea ai ce sa iti iei iar laptopul de jos e slabut are 1. 7mhz slabe sanse sa rulezi cs go cu 20-25 FPS cu toate la low pe langa sta placa aia video e de rahat degeaba are 2 gb. nici procesorul nu o ajuta

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Nustiucinece):

Pai daca stii asa bine, fa un pc pe componente, eu ti-am spus ca placa mea video are 512 mb si de 10 ori mai slaba ca placa aia si imi merge pe 130 fps.Succes!

| Nustiucinece a răspuns (pentru Mafiotu007):

Da dar conteaza si celalte componente in afara de placa video.

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Nustiucinece):

Da,procesoru e de 2.8, poate de asta. Uite aici un alt laptop:

http://www.pcgarage.ro/......600-black/

Mi se pare destul de bun, daca tot nu esti satisfacut, iti recomand sa iti faci pe componente, e mai bine, mai sigur si iesi de 5 ori mai bine.Succes!

| Nustiucinece a răspuns (pentru Mafiotu007):

Dar nu eu am nevoie de laptop laughing, placa video integrata HD 4600 hmm posibil sa deschida cs go-ul in 20-30 fps

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Nustiucinece):

Pai in intrebarea ta scrie ca vrei laptop, uite aici o configuratie:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1259424/

Procesor bun, placa video duce si high fara probleme.
Daca mai ai nevoie de ssd si dvd-writer, le poti pune.Succes!

| Nustiucinece a răspuns (pentru Mafiotu007):

Nu eu am pus intrebare straight face

| toleagiulia a răspuns:

Acer!