| MadaGamesOne a întrebat:

Salut, as vrea sa achizitonez un controller, dar nu stiu sigur cum fionctioneaza? Il conectez la calculator si merge prin cablu USB? Sau ii trebuie si lui o memorie ceva in care sa bag jocurile?

Răspuns Câştigător
| Ryuunosuke a răspuns:

Merge prin cablu USB.

| MadaGamesOne explică (pentru Ryuunosuke):

Si ma joc jocurile de pe pc? Nu trebuie sa mai fac nimic nu? Adica poate trebuie instalat dar atat nu?

| Tornada5786 a răspuns (pentru MadaGamesOne):

Doar atat trebuie, iti recomand sa iei unul de xbox deoarece acelea de PS3 sau de PS4 mai au nevoie de un program ca sa mearga. La cele de xbox doar le bagi in calculator prin cablu si daca jocul permite folosirea unui controller, atunci va merge.

| Ryuunosuke a răspuns (pentru MadaGamesOne):

Da, cel mai probabil mai trebuie doar instalat. atat.

4 răspunsuri:
| Ryuunosuke a răspuns:

Cablu usb.