| KaRa23S a întrebat:

Deci. am un cablu de date cumparat de curand. Am pus cu el multe melodii in telefon din calculator, insa nu mai vrea sa mearga de un timp. Il conectez: in telefon apare sa aleg memorie de masa etc, iar in calculator se aude zgomotul ala cand intra si imediat ca iesa. Nu mai apare chestia aia cu toate ce am in telefon, iar in my computer apare removable disk (:F) care nu merge daca apas pe el. S-a mai intamplat asta o data la alt calculator, cu alt telefon si cablu. Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Cauza poate fi: nu ai scos corect cablul de date din pc.Se dă clic dreapta pe removable disk de unde selectezi eliminare dispozitiv.Intri în control panel, cauți Manager dispozitive(device manager)unde gasești telefonul dai clic dreapta, o să apară:activare dispozitiv, dezactivare, actualizare software de driver.Dezactiveză-l,activeză-l din nou, caută acctualizare de driver. Dacă nu reușești așa descarci DriverPakSolution Full sau SlimDrivers, DriverGenius cauți driverul (cu telefonul conectat la pc)N-ai zis ce telefon e să cauți driver direct de la producător ex:Nokia PcSuite.

| KaRa23S explică (pentru Tagaso):

Merci beaucoup. De mare ajutorwinking :X:*:*>big grin

| KaRa23S explică (pentru Tagaso):

Si cum D-zeu il scot ca sa nu se mai ''strice''?

| Tagaso a răspuns (pentru KaRa23S):

Clic dreapta pe icon telefon, selectezi eliminare, eject sau cum îți scrie ție, nu tragi direct de cablu, doar după

5 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Ai pierdut driverul

| KaRa23S explică (pentru Tagaso):

Mai explicit pls. Ce e de facut spre exemplu si cauza.