| DenisBoss92 a întrebat:

As vrea sa imi fac un PC bun, pe piese, cu un buget de 1500-2000 de lei. As vrea sa mearga CSGO cu mai mult de 100 de frame-uri. Va rog sa imi dati niste sugestii de componente si sa imi dati linkul alaturi de ele. Va multumesc.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Una e 1500, alta e 2000, nu stii ce diferenta in fps si detalii pot face acei 500 de lei
Asta e 2000 de lei, dar duce aproape orice joc
http://www.mediadot.ro/wishlist/58801/
CS GO nu are cine stie ce cerinte, merge si pe o rasnita de laptop cu placa video integrata, dar in schimb, pe ala, va merge lejer cu 200-300 fps pe ultra

| cristiancriss a răspuns:

Iti dau un Sfat intri pe siteuri gen olx, publitim, si ti-l faci pe piese e mai ieftin si ti-l faci si mai bun dar acum depinde ce fel de pc doresti. o placa de baza tare e in jur de 500 de lei, un procesor i7 mi se pare ca e cel mai nou, e 450 de lei, o sursa tare 150 de lei maxim 8 gb rami 300de lei maxim, si o placa ajunge iar pana in 250 de lei eu ti.am spus acum pentru un pc foarte tare adica o sa iti suporta cativa ani orice joc ce apare. si mai is chiestii mici hardu alea nu is asa scumpe.