| bogdy20000 a întrebat:

Imi puteti recomanda sau arata un pc facut pe piese pana in 1500-2000 de lei pe care sa mearga in mare parte Csgo in 90+ fps?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sk8terBoy a răspuns:

Salut, nu recomand neaparat cele facute pe piese, dar poti gasi configuratii gata facute la banii astia. De exemplu, ai mai jos un model cu procesor i3 - http://bit.ly/2sQrJFG pe care ar trebui sa-ti ruleze CS:GO decent. Totusi, iti trebuie o configuratie cu i5 si cu placa video dedicata pentru a te bucura de acest joc cum trebuie.

2 răspunsuri:
| RaduConstantin200 a răspuns:

Uita-te la epic shorty, sau intra pe www.pc-garage.ro si uita-te la ce ai dori. Iti recomand sa cumperi o placa video buna pentru ca ramii nu prea conteaza, CS GO nu cere multa memorie ram.

| bogdy20000 explică (pentru RaduConstantin200):

De aceea am si intrebat daca se poate facut pe piese.Nu prea am habar de placi video, procesoare cam ma gandeam la un i5, si daca as iesi cu unul mai ieftin mi-as lua si alt monitor sau alte periferice.