| Alex00615 a întrebat:

Salut. As vrea sa schimb ambele placi RAM la un laptop (avand 2 sloturi) si as vrea sa iau cu frecventa mai mare dar nu stiu cu cat. Exista vreo limita impusa de procesor sau altceva de cat mHz maximi poate avea RAM-ul? De exemplu vreau de la 2400 sa maresc la 3200 sau macar 3000. Mentionez ca am sloturi de DDR4

Răspuns Câştigător
| Theguitarist2001 a răspuns:

Cauta pe site-ul oficial al producatorului laptopu-lui frecventa maxima (conteaza si marimea modulelor, gen daca suporta maxim 12gb nu poti pune 16gb)