| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Salut as vrea sa stiu daca mi-ar merge gta 5 pe low pe urmatorul laptop:
-Intel core i3-4030u(1.9 ghz, 3mb L3 cache)
-nVIDIA GeForce 2 gb dedicated VRAM
-4 gb DDR3 L Memory
ps:gta 4 imi merge pe ultra perfect

3 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Este destul de greu să-ți zicem dacă ar putea rula, singurul motiv fiind faptul că cerințele de sistem nu s-au lansat încă. ce găsești pe Game-Debate sunt doar orientative. zic că ar putea rula cu detalii pe low, depinde totuși de cerințe, zic să încerci oricum.

| Jipa95 a răspuns:

Pana nu vedem cerintele oficiale am putea cu totii sa speculam. Sa vedem cum va fi optimizat, si nu in ultimul rand care vor fi cerintele oficiale de sistem lansate de Rockstar Games.

| Anonimus197568 a răspuns:

Am vazut cam pe toate siteurile cerinte foarte mici ale jocului gta5, dar nu avem de unde sa stim ca acelea sunt cele oficiale. In legatura cu optimizarea, am citit ca pentru optimizare se ocupa echipa care a optimizat si max payne 3... ceea ce ma linistete ca imi era tare frica ca il optimizeaza ca pe gta4.