| SpikeSpigel a întrebat:

Salut, azi a luat maica-mea salariul si am zis ca vreau sa-mi iau un joc de pe steam. Pana acum nu mi-am mai luat, am zis ca-mi iau garry's mod. Eh, ea are card mastercard si primeste salariul in lei (normal.). Am scris toate datele care mi le cerea dar cand sa dau purchase imi da asta.
Payment Info
Review + Purchase
Your purchase has not been completed. Your credit card information has been declined by your credit card company.

Note that in some cases, your credit card company may put a 'hold' on funds in your account, but you will not be charged. After correcting any errors in the information displayed below, please try your purchase again.

Ce pot sa ii fac? Apropo. jocul costa 7.99 euro iar pe card am 50 lei ramasi.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Refuza transferul pentru ca compania cu care e facuta cardul nu permite, e si din cauza ca nu ai dolari si nu accepta moneda romaneasca. Ei zic ca nu vor trage bani din cont pana nu modifici setarile sa poti livra in moneda americana.

| SpikeSpigel explică (pentru mgtow):

Aha. pana la urma scot banii de pe card si imi iau altceva de ei. o sa le spun sa faca un card paypal si sa puna banii pe el si il cumpar eu luna viitoare.

| Jipa95 a răspuns:

Ar mai putea fi si din cauza ca, cardul nu este unul de cumparaturi. Nici eu nu stiu foarte bine cum sta treaba cu cardurile astea, dar stiu faptul ca ar fi trebuit sa ai un card de credit. Moneda nu ar fi contat daca a veai un asemenea card.

| DLeonard1998 a răspuns:

Incearca sa cumperi un Paysafe happy daca gasesti la tine in oras pentru ca este foarte simplu tongue