| PisicaNirvanista a întrebat:

Azi vroiam sa ma apuc de LOL (League of Legends), dar dupa ce am asteptat ca totul sa se instaleze, intrand in tutorial, inainte sa se intre in arena sau mapa, acest mesaj imi apare pe ecrean: "An unknown DirectX error has occurred and League of Legends cannot start.Please make sure your video cared is using the latest video driver from the manufacturer". Va las cateva detalii despre PC-ul meu, in caz ca va ajuta.
Windoes 8.1 Pro
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU 2117U @ 1.80 GHz
Installed memory (RAM): 4, 00 GB (3, 89 GB usable)
System Type: 64-bit Operating System, x64-based processor
Daca mai aveti nevoie de alte informatii va rog lasati in comentarii.
Multumesc de timpul acordat! big grin

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Deci,instalaeaza driverul placi video si da totul pe minim
(daca nu sti care este placa ia gpuz, afla placa si daca este de la nividia intri pe site si scrii placa acolo).Mai instaleaza si directx 10 ori 11

| Misea_Mihai_1985 a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Salut, imi mai poti explica o data ce trebuie sa fac?

| Misea_Mihai_1985 a răspuns:

Si eu amaceeasi problema. stie cineva cum putem sa o rezolvam?