| Seful251 a întrebat:

Salut baieti si fete, am un laptop de gaming de ceva timp si mi se intampla o chestie in momentul de fata, intru intr-un joc, ma joc undeva la 30 de minute, iar apoi de la 160 de fps de exemplu imi scade la 20-30 iar dupa 4 secunde imi cresc iar la 160 iar dupa 4 secunde imi scad iar la 20-30 si tot asa, stie cineva care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

De unde stii tu cate fps ai?

| Seful251 explică (pentru danbnz):

De ex, pe lol sau csgo iti arata fps-urile

| Jurasim a răspuns:

În unele situații, CPU-ul tau poate sa se încetineasca în timp ce joci un joc. Acest lucru poate fi cauzat de supraîncălzire sau poate fi cauzat de încercări de a economisi energia bateriei daca cumva ai modificat managementul puterii procesorului din setarile de la,, Power Options". Încetinirile bruște - unde jocul funcționează bine și apoi rata cadrelor scade destul de brusc - sunt uneori cauzate de aceste încetiniri ale procesorului.