| Queensisjdne a întrebat:

Cand pornesc discordul am frame drops in jocuri, de exemplu in fortnite am in jur de 100 si cand intru pe discord scade pe la 70-80 si cand fac miscari bruste scade si la 50.Am facut setarile la discord, hardware acceleration oprit si overlay la fel.Acesta este laptop ceva solutii? https://www.pcgarage.ro/......lth-black/

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai bagă ram sau oprești aplicații

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Incearca sa fortezi discord-ul sa porneasca cu placa video, din Nvidia control panel. Daca face la fel, atunci nu ai ce sa-i faci, gaseste alta aplicatie mai putin costisitoare ca resurse daca chiar te deranjeaza.