| IulianDornianu61 a întrebat:

Salut
Cand vreau sa intru in Minecraft imi spune:
Bad video card drivers!
Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

Cum as putea rezolva problema?

4 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi ultimul driver de la placa video.
Incearca cu driver easy:
http://www.drivereasy.com/
E versiune free, dar este buna pentru tine, deoarece nu cred ca ai nevoie de toate optiunile in afara de a-ti tine driverele la zi.

| IulianDornianu61 explică (pentru mickeyMT):

Pana acum 2 zile a mers perfect minecraft-ul, cu drivere la zi. Nu stiu de ce, acum imi apare asta, am instalat Windows-ul acum 2 luni...

| IulianDornianu61 explică:

Te platesc cu ceva sa le faci reclama?

| AlexNet74 a răspuns:

Daca ai Windows XP: Click dreapta > Proprietati > Settings > Advenced > Troubleshoot si muta butonul de la Full la mai putin (nici chiar la none )
Windows 7: Start > All Programs > Windows Update