| anonim_4396 a întrebat:

Care adresa IP e dinamic si care e static?
De exemplu care incepe cu 79.0.0.0 si 91.0.0.0
Aia 79 = dinamic/static
Aia 91 = dinamic/static, va rog spuneti-mi care e dinamic si care e static. Dau fundabatting eyelashes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din tot ce am citit eu, am inteles ca primele cifre reprezinta tara/zona, nu daca e static sau dinamic.

| VladGH a răspuns:

Ca sa afli ce fel de ip ai, este nevoie sa contactrez furnizorii de internet. Ip dimamic este acel care se schimba, adica cifrele nu sunt aceleasi dupa fiecare restartare de modem. Ip static este ip-ul care nu se schimba, mereu cu aceleasi cifre. Ip-ul pe care il cauti il gasesti asa : Run -> cmd -> si in cmd scrii ipconfig si enter.