| llRotface a întrebat:

Salut, ce credeti ca este mai bine pentru un sistem de gaming, un i3 6100 la 3.7 ghz cu o placa video nVIDIA geforce 750 ti sau un pentium g4400 la 3.3 ghz si cu o placa video nVIDIA geforce 950 strix?

Răspuns Câştigător
| JoeBahaos a răspuns:

Du-te pe g4400 si gtx950 in buget de 2000.Intr-un PC de buget cel mai bine investesti bani in placa video, intrucat procesorul il poti upgrade-a mai tarziu.In cazul de fata, chiar daca este un dual core, procesorul nu o sa fie un bottleneck asa de mare, plus bate toate quad core-urile de la AMD.