| Silviullet a întrebat:

Salut. Ce fel de jocuri gen Talisman online sau metin mai stiti? Cu iteme, farmat, misiuni, sa fie popular.

1 răspuns:
| alexxx31 a răspuns:

Hmm... Poți încerca World of Warcraft.

World of Warcraft (prescurtat WoW) este un Massively Multiplayer Online Role-Playing game (MMORPG) creat de Blizzard Entertainment. Este al patrulea joc din seria Warcraft, excluzând expansion pack-urile și Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Jocurile Warcraft sunt situate într-un univers numit Warcraft, o lume fantastică introdusă de jocul Warcraft: Orcs and Humans în 1994. World of Warcraft este situat în Azeroth, patru ani după evenimentele concluzionate în Warcraft III: The Frozen Throne. Odată cu apariția expansion-ului The Burning Crusade, Outland poate fi explorat. World of Warcraft a sărbătorit a X-a aniversare a universului Warcraft.

Deși la început jocul a fost încetinit de probleme de stabilitate si performanță, a devenit rapid cel mai popular MMORPG bazat pe plată lunară. In 2008 Blizzard Entertainment a anunțat că numărul de jucători activi, care plătesc "la zi", a trecut de 11, 5 milioane. In ianuarie 2014, a fost anuntat ca peste 100 de milioane de conturi au fost create de cand jocul este activ. (sursă Wikipedia.org)

Cred că se aseamană cât de cât cu Metin 2 și este o alegere bună pentru pasionați. happy