| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a avea doua monitoare la calculator? Ce placi video/procesoare imi trebuie?

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Procesorul chiar nu conteaza atat de mult, tot ceea ce conteaza este placa grafica, trebuie sa ai o placa grafica care sa poata sa iti tina ambele monitoare, mai ales daca te si joci in acelasi timp, gen pe unul te joci si pe altul faci altceva. Sa-mi spui ce placa video ai ca sa stiu daca ti-ar tine doua monitoare, aa, da..iti recomand ca monitoarele sa nu aiba rezolutia mai mare de 1920x1080 pentru ca rezolutiile mai inalte fac probleme si placilor video de top, deci. dar nici o rezolutie mai mica, cand iti cumperi monitorul ai grija sa fie 1920x1080, asta este cel mai important
Aa da, si sa ai conectorii de pe placa grafica si pe monitor, adica daca de exemplu pe un monitor ai dvi, pe altul vga ii conectezi pe ambii la placa grafica si va merge

| Dumitrascu_Alex_1977 a răspuns (pentru Alexul99):

Nu am o placa video buna, am un ASUS AMD RADEON R7 250 1GB DDR5.