| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

cine stie de ce in minecraft pe serverul meu bukkit cînd intra cineva nu se spawneaza la spawn dar in alta parte chiar si pe mine ma spawneaza in alta parte. Am setat spawn-ul cu /setspawn, și tot asa poate trebuie sa setez locul unde ei sa se spawneze alcumva cine ma ajuta?

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Pai nu asa se face iti trebuie plugginuri de minecraft.http://forums.bukkit.org/......-1-4.2936/ downloadul e pic mai jos

| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop explică (pentru Hitback):

și dupa ce-l pun pe plugin ce comanda sa dau ca sa aleg un de sa se spawneze playeri?

| Hitback a răspuns (pentru qazxswedcvfrtgbnhyujmklop):

plgsetspawn. spawn for /spawn command (default all)
plgsetspawn.setspawn for /setspawn command (default op)