| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Credeti ca imi va merge GTA V cu specificatiile astea:
Windows 7 64 biti
Intel dual core cpu e5400 2.7 ghz
4gb ram
Placa video 1024 mb.

10 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Vin si eu cam tarziu cu un raapuns.raspunsuri ca astea nu am vazut nici in filmele cu prosti.cum naiba sa nu mearga gta v pe e5400 cand eu am asa ceva si merge chiar perfect rezolutie full hd cu lag f mic odata la 2-3 minute.din cate am observat eu jocu ceremai multa placa video decat proceaor.mie cu e5400 overclock la 3.7 ghz imi sta la 60 -70 % lucreaza chiar lejer si nu am nici cooler calmea si se incinge de il ia naibi ajungesi la 80°c

| bogdan3vl a răspuns:

Daca aveti vreo petarda de gt210 si o memorie pe 533 si una pe 667 de aia merge ca cizma.nu vad dc nu ar merge chiar si pe mediu-high cu o placa tare un 550ti sau un 660

| Jipa95 a răspuns:

Nu-ti merge, nu te obosi sa-l instalezi sau sa-l descarci. Nici la mine nu se impaca prea bine jocul cu e8400, 4gb si r7 240 ddr5.

| danutzu96 a răspuns:

O sa mearga tras rau de par... Mai bine ai spune si ce GPU ai nu cat VRAM ca nu aia conteaza cel mai mult.

| littleblack a răspuns (pentru danutzu96):

Nvidia geforce 9500 gt

| danutzu96 a răspuns (pentru littleblack):

Nu il mai instala pentru ca nu il poti juca decent
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+9800+GT (cate puncte scoate placa din cerintele minime )
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+9500+GT(si placa ta )
Placa ta este de aproape 3 ori mai slaba decat cerintele minime.

| iiRadu a răspuns:

Iti merge dar in reluare fiindca procesorul este destul de slab.

CPU: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2. 40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2. 5GHz
CPU Speed: Info
RAM: 4 GB
OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
Video Card: NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB / AMD Radeon HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 65 GB

Iti merge dar sa nu te astepti ca merge parfum.

| Børgø a răspuns:

O sa iti mearga pe minimum. Sa mor eu, de cand s-a anuntat pe PC numai intrebari din astea am vazut laughing)

| dariusradu a răspuns:

Ar trebui sa mearga pe low. Are un var de-al meu o unitate exact ca a ta si il ruleaza pe low. Doar sa ai o partitie de vreo 300 gb.

| Mihai201 a răspuns:

Iti va merge dar cu setarile la low, iar din cate am auzit va trebui si un update la placa video.