| iGoxi a întrebat:

Cum aş putea rula mai bine Assassin's Creed 1.
Îmi merge in 20 fps.Am 2.16 GHz, 4GB RAM!
Mulţumesc!
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| PrunaPătrată a răspuns:

Trebuie sa pui toate detaliile la o valoare cat mai mica, la fel si rezolutia, driverele trebuie puse la zi, depinde de windowsul pe care il folosesti, intra in Control panel > System and Security, iar in stanga ar trebui sa ai Hardware and sound, intri acolo, iar prima ar trebui sa fie Device and printers, sub ea ai niste optiuni, apasa pe Device manager si instaleaza de acolo toate driverele.Sau poti downloada Driver Booster.In rest, nu prea poti sa-l faci sa mearga mai bine, pentru ca din sistemul tau cu placa video integrata deduc ca este un laptop si nu prea ai ce sa-i faci, daca vrei un gaming decent recomand sa-ti cumperi un PC nou.

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Da rezolutia mai mica, seteaza detalii pe low, asigura-te ca ai driverul video la zi. Si sa ne lasi si modelul placii tale video.

| iGoxi explică (pentru AlinKun):

Rezolutie este mica, este pe low, driverul la zi nu stiu cum sa-l dau, model: Intel HD Graphics