| godzila007 a întrebat:

Salut, cum imi pot da seama daca placa de baza a PC-ului suporta mai mult de 2GB ram? Vreau sa imi pun 4 GB de ram si vreau sa stiu daca placa de baza suporta atat!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul oficial al producatorului sau in manualul placii de baza gasesti informatii despre memoria suportata, (tipul, frecventa si maximum suportat).

| CoL00SaL a răspuns:

Srii modelul placi de baza pe pagina producatorului si iti arata acolo...Zi-mi ce placa de baza ai si iti pun eu un link aici.