| alecs15 a întrebat:

Cum imi dau seama daca placa de baza suporta OC

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Si mai itnai, ai motiv de ingrijorare de sursa si cooler procesor, dar si model procesor. Daca nu ai ce trebuei, d egeaba ai placa de baza

| CapitanuSemafor a răspuns:

Intra sa vezi daca poti modifica frecventele procesorului...e metoda cea mai simpla

| IulianP a răspuns:

In primul rand despre ce placa de baza este vorba?

| AstonMartin a răspuns:

Posteaza un link cu placa ta de baza, sau spune-i denumirea ei, daca nu stii, poti downloda http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z/versions-history.html
din dreapta versiunea no installation, ii dai executare si iti apare acolo denumirea procesorului, placii de baza si altele. Alte nelamuriri posteaza aici. Numai bine!