| cool2002 a întrebat:

Salut:Cum pot intra pe minecraft pe multiplayer ca de cate ori scriu /login parola im arata parola gresita dar parola e buna sau trebuie sa scriu altceva?

Răspuns Câştigător
| MariusZap a răspuns:

Pe minecraft sunt 2 tipuri de conturi:
Contul normal si contul premium
Contul normal este doar un cont cu care te poti loga pe siteul Minecraft.net
Cel premium in schimb este un cont de pe care ai cumparat minecraftul si te poti loga in joc.
Daca nu ai un cont premium poti sa joci pe servere non-premium.Doar te loghezi in clientul de minecraft si o sa iti scrie parola gresita.E normal. Apoi este mai in jos butonul "Play Offline".Dai pe ala si joci.Sunt multe servere de minecraft romanesti.Le poti gasi pe Gametracker.com

| cool2002 explică (pentru MariusZap):

AM ratat sa scriu ceva e minecraft sp 1.5.2

| MariusZap a răspuns (pentru cool2002):

Nu conteaza versiunea.Procedura e la fel