| dmrtr a întrebat:

big grin
Eu tin sa mentionez ca sunt pasionat foarte mult de Gaming [am in total 4 console ( ps2 ultimul model, psp 3004, Nintendo wii si un Xbox 360 slim + un PC destul de bunwinking )]
Am o colectie de jocuri originle care eu cred ca este cat de cat mare, 107 jocuri.
Intrebarea mea este daca credeti ca ar merita sa imi cumpar un ps vita sau un Nintendo 3ds avand in vedere ca la psp mi s-au ars cativa pixeli si este putin zgariat?!
Daca mi-ati recomanda sa imi cunpar una din cele 2 console, care ar fi mai potivita big grin tinad cont ca pe ps vita nu au aparut foarte multe jocuri si sunt destul de scumpe iar cele de Nintendo 3ds nu sunt asa de " performante" fata de cele ale ps vite-i!
Multumesc tongue!
Funda!

Răspuns Câştigător
| IonyLiviu a răspuns:

Parerea mea care am vazut-o si pe IGN este daca vrei jocuri cu grafica mai proasta si cu o exeperienta 3D a jocurilor adica sa le misti si sa le vezi din mai multe directii ia-ti Nintedo 3DS si daca vrei jocuri cu grafica foarte buna si unele cu First Person ia-ti PS Vita.
Eu daca as putea mi-as lua PS Vita da eu n-am atatia bani. Eu caut sa imi iau un Game Boy laughing

2 răspunsuri:
| Baicu_Andrei_1998 a răspuns:

In loc de astea ai putea sa ei un ps3 sau un ps4 (cand o sa apara).Eu as prefera un ps vita.Are cateva jocuri dar bune.

| Mihailancau a răspuns:

Pai eu asi zice ca cel mai bine...ti-ai lua un Nintendo3ds ca te poti zuca:Super marioBross sau BOSS, Zelda, MarioKart care e mult mai tare decat pe wii(am si eu un wii si am devenit pasionat de Nintendo), etc.Sa sti ca are niste avantaje Nintendo3ds:poti avea shop(depinde ca ai nevoie de puncte care se obtiin jucandute), poti baga muzica (din cate stiu) si multe alte obtiuni! Si iti dau un sfat dca esti baiat stiu cel mai tare joc! Dra stai putin am uitat sa mentionez ca a aparut WiiU deci ala e cel mai tare dintre totte (dupa mine) si pe ala ai cam aceleasi obtiuni ca pe wii dar WiiU e mult mai tare decat Nintendo3ds.
Funda?