| Misterjump1999 a întrebat:

ce ati alege dintre Nintendo dsi, ps vita si psp 3004

5 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Salut! big grin
Psvita este destul de nou aparuta, jocurile sunt foarte scumpe dar este o consola portabila excelenta!

De psp 3004 pot zice ca merita, eu am si sunt foarte incantat de el. Avantajul psp-ului este acela ca are foarte, foarte multe jocuri aparute si sunt foarte ieftine de la 30 de lei in sus tongue! Grafica este asemanatoare ca cea a ps2-ului, Nintendo WII-ului.

De Nintendo dsi nu prea am pareri pozitive pentru ca are grafica la toate jocurile 2D ca cea a jocului Mario!

In concluzie daca ai bani multi de dat pe jocuri iti recomand Psvita cu incredere! tongue + ca este succesorul psp-ului rezultand ca o sa aiba foarte multe jocuri super iar grafica este aproape la fel de buna ca a ps3-ului.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Intrebarea asta e cam fara sens...e ca si cum ai compara bicicleta cu masina... DSI nu mi-a placu niciodata, iar PS Vita este succesorul PSP-ului, dar este mai scump. daca nu conteaza pretul, normal, PS Vita

Răspuns utilizator avertizat
| bloodout a răspuns:

Eu recomand ps vita...

| Ciuce a răspuns:

Nintendo dsi!