| Stef_Stefan_1983 a întrebat:

daca imi pun windows 10 (acum am 7) imi va creste sau scade fps-urile la diferite jocuri, cat si navigarea pe internet, dar pentru jocul CS:GO

Răspuns Câştigător
| SuperWoofer a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa-ti instalezi windows 10 pentru ca este ultima versiune si o sa primeasca in viitor update-uri, dar si windows 7 este windows foarte reusit(inca il mai folosesc si sunt foarte multumit).
Alegerea iti apartine. Daca nu esti hotarat poti alege dupa interfata
Windows 10 nu o sa-ti duca jocurile mai bine poate cu mic plus de performanta care cu siguranta nu-l vei simti

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Depinde de sistemul tau. Windows 10 pare mai rapid decat 7 si este/va fi singurul care mai primeste updateuri.

| DavidoffUser a răspuns:

Stai pe 7 ca n-o sa vezi diferenta, depinde de sistem, in cel mai bun caz iti va creste performanta cu 1-2 fps si in cel mai rau iti va scadea cu 10.
Win 7 mai primeste update pana in 2020.