| Aleeex13 a întrebat:

Salut, daca nu am steam guard pe telefon si nu dau parola la nimeni, nu intru pe site-uri fake e posibil sa-mi pierd contul de steam?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nici eu nu am steam guard si pana acum am fost ok.
Posibil sau nu, de exemplu, eu am primit o notificare pe mail care spunea ca mi-a fost accesat contul de Instagram undeva in California. Deci persoane care incearca sa fure conturi exista.
De asta sugerez sa verifici periodic conturile si sa verifici si mailul pentru instiintari ca cea de mai sus.

| j1NNNx a răspuns:

Sunt foarte multe cazuri de persoane care au ramas fara conturi. daca m-ai asculta, sfatul meu ar fi sa nu mai intri pe site-uri fake. ele au tematica sa va ia ochii "skinuri gratis, paypal money for free" si alte baliverne. nu stiu daca cunosti tu. intr-un timp era pe lol o chestie ca daca dadeau 5 persoane click pe linkul tau primeai $20. trebuie sa fi nebun sa crezi asa ceva ca aceste site uri ofera gratis catre toata lumea.